KONST / Litografier / Färglitografi 14488129
nr 1448 8129
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
2 st, Signerad, numrerad pt, daterad -75, landskap med växter & fågel. Färglitografi, bildmått: 20x28, yttermått inklusive ram: 40x45 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 februari 2022
kl 20:05:06
300 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson